Zwrot podatku z niemiec

zwrot podatku

Podatki a studenci i uczniowie

Studenci mają również obowiązek rozliczania podatkowego. Jest to jednak konieczne jedynie w przypadku dochodów zdobytych podczas pracy na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Złożenie zeznania jest również konieczne w przypadku zarobków uzyskanych za staż studencki. W przypadku otrzymywania stypendium, nie ma obowiązku rozliczania się od podatku. Najkorzystniejszą opcją dla studentów poniżej 26 roku życia jest praca na umowę zlecenie.

Studenci i uczniowie nie mają wtedy obowiązku opłaty składek na ubezpieczenie zdrowotne oraz składek emerytalnych. Jest to również opcja korzystna dla pracodawcy, który zatrudnia studentów. Wtedy pracodawca nie ma obowiązku dodatkowej opłaty za nadgodziny oraz za pracę w weekendy, co jest konieczne w przypadku podpisania umowy o pracę. Studenci i uczniowie często pracują podczas wakacji, przez kilka miesięcy w roku. Nawet w takim przypadku przysługuje im zwrot podatku. Studenci, których zarobki nie przekroczyły kwoty około 3000 złotych mają szansę na odzyskanie nawet do ponad 500 złotych na końcu danego roku podatkowego. Termin składania zeznania podatkowego upływa 2 maja danego roku za poprzedni rok podatkowy.

W przypadku studentów złożenie wniosku na czas może okazać się dosyć kłopotliwe, gdyż większość osób studiuje w innym miastach niż miejsce zamieszkania. Najlepszą opcją wtedy może okazać się wypełnienie formularza elektronicznego, a pomoc w wypełnieniu dokumentów można również znaleźć w internecie korzystając w ogólnie dostępnych programów rozliczeniowych. Podczas wypełniania zeznania dokumentów podatkowych warto zapoznać się z ulgami, które można odpisać od zgromadzonych dochodów, co pozwoli na odzyskanie wyżej kwoty podatku. Studenci i uczniowie mają możliwość odliczenia wydatków na internet nawet do kwoty 760 złotych. Jest to możliwe nawet w przypadku jeżeli z internetu korzysta więcej niż jedna osoba oraz korzystanie z internetu występuje w wynajmowanym mieszkaniu, jeżeli tylko dane osoby odliczającej te koszta znajdują się na fakturze.

Czas oczekiwania na zwrot podatku to okres do 3 miesięcy, dlatego im wcześniej zostanie złożone zeznanie podatkowe w urzędzie skarbowym, wcześniej można otrzymać zwrot podatku. W przypadku sezonowej za granicą również istnieje możliwość odzyskania nadpłaty podatku dochodowego. Jest to związane z prawem odnośnie podwójnego opodatkowania. Jeżeli nasze dochody pochodzą jedynie z pracy za granicą, wtedy nie ma obowiązku składania zeznania podatkowego w polskim urzędzie skarbowym. Należy jedynie rozliczyć się z urzędem skarbowym w kraju, w którym pracowaliśmy. Wystarczy posiadać odpowiednie dokumenty potwierdzające pracę na terenie innego kraju, zawierające informacje na temat dochodów oraz odprowadzanego od nich podatku. W przypadku odzyskiwania podatku samodzielnie istotna jest znajomość prawa podatkowego w danym kraju oraz języka.

Należy wtedy wypełnić odpowiednie formularze niezbędne do złożenia zeznania podatkowego. Przeważnie istnieje możliwość wypełnienia dokumentów drogą elektroniczną. Można również skorzystać z pomocy firm doradczych zajmujących się odzyskiwaniem podatku. Wiąże się to z opłatą w wysokości około 15% od odzyskanego podatku, ale nie musimy się wtedy martwić o wypełnianie formularzy ani o kontakt z urzędem skarbowym w danym kraju.

Zwrot podatku

Zwrot podatku z Niemiec można uzyskać nawet do 4 lat wstecz, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nie ma co czekać! Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, najlepiej kliknij na powyższy link. Profesjonalny przedstawiciel zdobędzie dla Ciebie wymagane dokumenty (jeśli ich nie posiadasz), wypełni formularze podatkowe, dostarczy je do niemieckiego urzędu i pozostanie z nim w kontakcie w celu kontrolowania i przyspieszania procesu zwrot podatku, a także odpowie na zapytania urzędników, jeśli takowe się pojawią. Odzyskaj swoje pieniądze szybko i bez problemu.